23 июня, 2024

Як і де правильно встановити камін

13 минут чтение
Як і де правильно встановити камін

Встановлення каміну в будинку вимагає ретельного відбору місця, що враховує архітектурний дизайн будівлі, а також відповідає загальним нормам пожежної безпеки та можливостям для прокладання димохіду і вентиляції. При будівництві нового житла встановлення каміна передбачається на етапі проектування. У вже готовому приміщенні вибір місця робиться з урахуванням всіх технічних і безпекових вимог, з обліком зручного доступу до приладу, видимості полум’я з різних точок кімнати та можливості облаштування камінної зони.

Для оселі існує різноманіття варіантів облаштування камінів, які можуть працювати на дровах, газі, електриці або біопаливі. Вимоги до встановлення біокамінів та електрокамінів аналогічні тим, які застосовуються для квартир. Планування місця для каміна на дровах або газі вимагає попереднього розгляду, а фундамент, димар та вентиляційна система створюються вже в готовому приміщенні. Основна мета каміна на дровах чи газі — обігрів приміщення. При виборі місця для встановлення слід дотримуватися кількох загальних рекомендацій.

  1. В будинках з залізобетонним покриттям можна встановлювати камін на дровах на другому поверсі, але необхідно посилити перекриття. Для дерев’яних будинків встановлення камінів рекомендується лише на першому поверсі на бетонному фундаменті.
  2. Підвісний камін від romotop-ukraine.com.ua у вітальні є сучасним рішенням в дизайні. Такий пристрій підвішують у центрі приміщення, створюючи враження легкості і невагомості.
  3. Вбудований камін, розташований у стіні або додатково доповнений до неї, розташовують поруч із капітальною стіною, щоб забезпечити максимально короткий димохід до пристрою.
  4. Класичне розташування каміна між вікнами передбачає наявність просторого приміщення без протягів. Для цього вибирають пристінні або вбудовані пристрої. Зовнішню стіну, до якої додається камін, слід додатково утеплювати для уникнення тепловтрат.
  5. Окремостоячий камін розміщують у центрі кімнати чи на відстані від стін, використовуючи тунельні або панорамні варіанти. Такий розташування каміна стає центром дизайну приміщення, навколо якого концентрується весь інтер’єр.
  6. Кутовий камін в тримальній стіні підходить для невеликих приміщень, ефективно обігріваючи сусідні кімнати. Такий варіант економить місце, розташовуючи його у «мертвій зоні», де немає меблів, і вибираючи кут з урахуванням відсутності коридору перед тими, хто насолоджується вогнем.

Каміни купити (https://romotop-ukraine.com.ua/) можна в нашому інтернет-магазині Romotop, у нас ви гайдете великий асортимент різних моделей.